Werkzaamheden Stationsweg Oosterbeek

Aan de Stationsweg in Oosterbeek wordt nog steeds gewerkt aan de riolering en straten. De werkzaamheden duren nog tot half april 2025. Het werk is opgedeeld in fases, waardoor het soms lijkt dat er minder gebeurt aan een gedeelte van de weg. We leggen uit waarom de weg nog niet open is voor doorgaand verkeer.

Het werk is nog niet klaar

Het grootste deel van de werkzaamheden zijn uitgevoerd aan het noordelijke deel van de Stationsweg. Dit betekent niet dat het al klaar is. Er zijn nog verschillende herstelwerkzaamheden nodig. Tijdens deze werkzaamheden kan er geen verkeer over de weg rijden. Ook staan er nog geen verkeersborden en is er geen wegmarkeringen. De weg voldoet nu dus niet aan de veiligheidseisen.

Overlast voorkomen

Als het noordelijke deel van de Stationsweg al open zou zijn voor verkeer, moet het verkeer bij de kruising Stationsweg-Dennenkampweg-Cronjéweg de woonwijk inrijden. Dit zorgt voor overlast in die wijken. We hebben liever dat de omleidingsroute wordt gebruikt. De delen van de Stationsweg waar niet dagelijks gewerkt wordt, zijn bereikbaar voor bestemmingsverkeer.

Blijf op de hoogte QR code bouw app

  • Voor vragen of opmerkingen vooraf, maar ook tijdens de werkzaamheden, kunt u contact opnemen met de omgevingsmanager van NTP, Renske de Vries. Stuur een e-mail naar r.devries@ntp.nl of bel (06) 57 34 04 02.
  • Bij de SVACO-flat, Stationsweg 33A in Oosterbeek staat een bouwkeet. De omgevingsmanager Renske de Vries is daar iedere woensdag van 14.00 tot 16.00 uur aanwezig om uw vragen te beantwoorden.
  • Gebruik de BouwApp. De BouwApp kunt u gratis downloaden via de QR-code hiernaast. Zoek op 'Reconstructie Stationsweg - A. Weeninklaan Oosterbeek'. Via deze app wordt u direct op de hoogte gebracht van de laatste ontwikkelingen.

Wat er gaat veranderen

Aanpassingen Stationsweg

  • Terugbrengen van de maximale snelheid op de Stationsweg naar 30 km/uur. 
  • De rijbaan van de Stationsweg versmallen we volgens de nieuwe richtlijnen voor een 30 km gebiedsontsluitingsweg. 
  • Op de rijbaan komen brede fietsstroken. 
  • Verbreden van de stoep aan de westkant tot 1,80 m.
  • Op de kruisingen komen verhoogde kruisingsvlakken.
  • Het aanbrengen van enkele as-verleggingen waardoor snelheid remmende ‘slingers’ in de weg ontstaan.
  • Er komen duidelijke oversteekplaatsen voor voetgangers. 
  • Er komt een verhoogd kruisingsvlak op de kruising Parallelweg – Stationsweg.
  • Asfalt op de straat en op de kruispunten.
  • Vervangen van de riolering, afkoppelen van het hemelwater en aanbrengen van infiltratievoorzieningen en een wadi.

Aanpassingen Weeninklaan

  • Herindeling van de parkeerstrook. 
  • Straatstenen in de straat.
  • Afkoppelen van het hemelwater en aanbrengen van infiltratievoorzieningen.

Definitief ontwerp